Botoks / toksyna botulinowa

Botox to produkt leczniczy, który jest stosowany w leczeniu zmarszczek mimicznych. Może być również stosowany profilaktycznie w celu zapobiegania powstawaniu nowych zmarszczek.

botoks ikona

Preparat toksyny botulinowej powoduje odprężenie i relaksację mięśni, dzięki czemu twarz nabiera świeżego, zrelaksowanego i wypoczętego wyglądu. Zastrzyki z botoksu pomagają również w modelowaniu twarzy czy korekcie brwi poprzez osłabienie siły mięśni mimicznych. W gabinecie Natura Estetica korzystam z preparatu Bocouture.

Zasada działania

Toksyna botulinowa działa poprzez odwracalne blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu uzyskujemy rozluźnienie mięśni, a w efekcie końcowym likwidację zmarszczek mimicznych. Zabieg jest bezbolesny, może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga rekonwalescencji, a efekty pojawiają się na drugi dzień. Czas trwania zabiegu to ok. 20 minut.

Wskazania

– METRYCZKA ZABIEGU –

Botoks

Okolica zabiegowa: twarz, dłonie, stopy

Czas trwania zabiegu: krótki; do 20 minut

Pojawienie się pierwszych efektów: do 2 tyg.

Czas utrzymywania się efektów: 6-8 mies.

Bolesność: bezbolesny

Znieczulenie: opcjonalnie – miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Powtarzanie: co 3-6 mies.

Rekonwalescencja: 1-2 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Długość efektu leczniczego

Pierwsze efekty zabiegu zauważysz już po 1-2 dniach w postaci subtelnej relaksacji mięśni mimicznych. Pełny efekt możliwy będzie do oceny 2 tygodnie po zabiegu. Długość działania toksyny botulinowej jest uzależniona od indywidualnego przypadku i utrzymuje się od 3 do 8 miesięcy. Działanie botoksu jest tymczasowe i odwracalne.

Zalecenia przed zabiegiem

Konsultacja lekarska celem wykluczenia przeciwwskazań.

Zalecenia po zabiegu

Kilka godzin po zabiegu unikaj sytuacji, w których możliwa jest migracja preparatu, np. poprzez masaż twarzy, nadmierne schylanie się. Unikaj gwałtownych zmian temperatury, np. w postaci sauny lub kriokomory, przez 48 godzin. W dniu zabiegu zrezygnuj z siłowni, fitnessu i konsumpcji alkoholu – może pogorszyć efekty zabiegu.

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja
  • niektóre choroby neurologiczne, np. miastenia,
  • niewyrównane zaburzenia krzepnięcia
  • stany zapalne skóry twarzy
  • wybrane leki
  • zabiegi z użyciem energii (np. laser CO2 lub RF) w najbliższych 2 tygodniach po zabiegu.