Zmarszczki na szyi i dekolcie

Jak wyglądają zmarszczki na szyi i dekolcie?

Zmarszczki na szyi i dekolcie to zwykle płytsze lub głębsze linie: poziome, pionowe lub tworzące siateczkę. Drobne zmarszczki pojawiają się na tym obszarze już w stosunkowo młodym wieku.

Z czasem takie zmarszczki na szyi mogą przybrać formę pręg, tworzących tzw. „naszyjnik Wenus” lub „indyczej szyi”, czyli nieestetycznie obwisłej skóry.

zmarszczki szyi ilustracja

Jak powstają zmarszczki szyi i dekoltu?

Skóra na dekolcie jest cienka i zawiera mniej włókien kolagenowych niż skóra na twarzy. Ma też małą liczbę gruczołów łojowych, co czyni ją podatną na przesuszenie oraz starzenie się. Za utratę elastyczności skóry są również odpowiedzialne przyzwyczajenia, takie jak: palenie papierosów, brak dostarczania wystarczającej ilości płynów czy niestosowanie ochronnych filtrów przeciwsłonecznych.

Często mówi się, że wiek można poznać po stanie skóry szyi i dekoltu. Zwykle podczas zabiegów pielęgnacyjnych skupiamy się na twarzy, zapominając o obszarach bezpośrednio pod nią.

kurze lapki

Tymczasem to szyja może zdradzić, ile mamy lat. Znaczenie ma więc odpowiednia pielęgnacja – nawilżanie okolic szyi i dekoltu oraz wykonywanie masaży obniżają stopień przesuszenia skóry i opóźniają proces powstawania zmarszczek.

O pojawieniu się zmarszczek na dekolcie mogą też zadecydować zachowania, które wydają się nieoczywiste – zbyt częste pochylanie się nad ekranem smartfona czy spanie w niewłaściwej pozycji.

Co na zmarszczki na szyi i dekolcie?

Poprawienie sprężystości skóry oraz znaczne spłycenie zmarszczek przywróci skórze szyi i dekoltu młodszy wygląd. Na osiągnięcie takich rezultatów pozwalają na przykład zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz biostymulatorów – choć rozwiązań jest więcej. O pozostałych przeczytasz na dole strony.

Kwas hialuronowy na zmarszczki na szyi i dekolcie

Zastosowanie wypełnienia w postaci kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć u Pacjentów bardzo dobre efekty estetyczne: skorygować niedoskonałości, poprawić napięcie skóry oraz wyraźnie spłycić, znajdujące się na szyi czy dekolcie, utrwalone już, zmarszczki. Dodatkowo, wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do produkcji kolagenu – a to ważne w dalszej profilaktyce.

Efekt wygładzonej skóry utrzymuje się do 12 miesięcy i zobaczysz go natychmiast po zabiegu, którego wykonanie zajmie ok. 30 minut. Rekonwalescencja jest krótka (3-5 dni). Dlatego jest to świetny zabieg dla zabieganych, oczekujących szybkich kosmetycznych rezultatów.

Korzystając z oferty Natura Estetica masz pewność, że do zabiegu zostaną użytej jedynie sprawdzone, bezpieczne preparaty medyczne.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Wypełnianie zmarszczek z szyi i dekoltu kwasem hialuronowym

Okolica zabiegowa: szyja i dekolt

Czas trwania zabiegu: krótki; 30 minut

Pojawienie się pierwszych efektów: natychmiast

Czas utrzymywania się efektów: ok. 6-12 mies.

Bolesność: niewielka

Znieczulenie: opcjonalne miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Powtarzanie: co 3-6 mies.

Rekonwalescencja: krótka; 3-5 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Biostymulatory na zmarszczki na szyi oraz dekolcie

Efekt redukcji zmarszczek szyi i dekoltu można osiągnąć też dzięki biostymulatorom, pobudzającym odbudowę warstw skóry. W Natura Estetica stosuję sprawdzone preparaty, m.in.: Jalupro, Crystalis, Neauvia Stimulate&Lift, Nucleofill, PRX-T33 oraz Linerase.

Biostymulatory dobieram w zależności od obrazu klinicznego Pacjenta i w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty: poprawić napięcie skóry szyi, zapewnić głębokie nawilżenie oraz wyraźnie spłycić zmarszczki.

Czas potrzebny na zaaplikowanie biostymulatorów to do 30 minut, a Twoja rekonwalescencja po takim zabiegu zajmie maksymalnie 3 dni. W zależności od zastosowanego biostymulatora, efekt może pojawić się natychmiast lub po 2-3 miesiącach. Efekty działania biostymulatorów utrzymują się nawet 2 lata.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecana jest terapia składająca się z serii zabiegów.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Usuwanie zmarszczek dekoltu i szyi biostymulatorami

Okolica zabiegowa: szyja i dekolt

Czas trwania zabiegu: krótki; do 30 min.

Pojawienie się pierwszych efektów: od razu lub po 2-3 mies. – w zależności od preparatu

Czas utrzymywania się efektów: 1-2 lata

Bolesność: zabieg mało bolesny

Znieczulenie: opcjonalne miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: w zależności od wybranego preparatu; 2-4 co ok. miesiąc

Rekonwalescencja: 1-3 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Jak jeszcze walczyć ze zmarszczkami na szyi i dekolcie?

Ze zmarszczkami można walczyć różnym sposobami. Medycyna estetyczna daje potężną oręż. Dzięki temu rodzaj terapii można dostosować do indywidualnego przypadku. Poza kwasem hialuronowym i biostymulatorami, możesz na zmarszczki na szyi zadziałać też laserem CO2, czy – w przypadku zmarszczek pionowych – botoksem.  Z kolei liftingujące nici Aptos jednocześnie napinają skórę i inicjują w niej procesy odnowy – a przy tym efekt zabiegu jest długotrwały. 

Jeśli zależy Ci na rewitalizacji skóry i, przede wszystkim, profilaktyce przeciwstarzeniowej, koniecznie przeczytaj też o osoczu bogatopłytkowym.

zabieg laserem ikona

Laser C02

nici liftingujace ikona

Nici Aptos

osocze bogatopłytkowe ikona

Osocze bogatopłytkowe

botoks ikona

Botoks

mezoterapia ikona

Mezoterapia

Przeszkadzają Ci też inne zmarszczki? Przeczytaj o rozwiązaniach.

zmarszczki poprzeczne czoła ilustracja

Zmarszczki poprzeczne czoła

kurze łapki w kąciku oka ilustracja

Kurze łapki

bruzdy nosowo-wargowe ilustracja

Bruzdy nosowo-wargowe

linie marionetki ilustracja

Linie marionetki

zmarszczki palacza ilustracja

Zmarszczki palacza

lwia zmarszczka ilustracja

Lwia zmarszczka

dolina łez zmarszczki pod oczami ilustracja

Zmarszczki
pod oczami