Zmarszczki poprzeczne czoła

Jak wyglądają zmarszczki czoła?

Zmarszczki znajdujące się na czole to typowe zmarszczki mimiczne powstałe w wyniku powtarzalnych ruchów mięśni twarzy, które są po prostu skutkiem wyrażania emocji.

Pojawiają się około 25. roku życia. Początkowo zazwyczaj pozostają ledwo zauważalne, jednak wraz z upływem czasu się pogłębiają, nieraz tworząc poziome bruzdy nad łukami brwiowymi.

Wraz z wiekiem dochodzi do modyfikacji strukturalnych skóry, zmniejsza się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co skóra na czole staje się mniej elastyczna, a zmarszczki coraz głębsze i bardziej widoczne.

zmarszczki poprzeczne czoła ilustracja
zmarszczki na czole

Jak się pozbyć zmarszczek na czole?

Usuwanie zmarszczek na czole to popularny zabieg, na który decydują się moi Pacjenci, również ci w młodym wieku. Podczas konsultacji dokładnie przyglądam się zmarszczkom i oceniam stan skóry.

Dobieram metodę terapii tak, by przywrócić jej sprężystość i usunąć zmarszczki. W redukcji poprzecznych zmarszczek na czole szczególnie pomocne są dwie metody: botoks oraz laser CO2.

Botoks na zmarszczki na czole

Botox (toksyna botulinowa) to bardzo skuteczny preparat stosowany do likwidacji zmarszczek mimicznych. Pozwala pozbyć się zarówno drobnych, jak i większych zmarszczek znajdujących się na czole. Może być też stosowany w profilaktyce.

Preparat zostaje wstrzyknięty w okolice miejsca, które wymagają wygładzenia, powodując relaksację mięśnia czołowego – niwelując już istniejące zmarszczki, a równocześnie zapobiegając tworzeniu się nowych.

Efekty działania botoksu są widoczne w ciągu 2 tygodni i utrzymują się do 6-8 miesięcy. Pacjenci zauważają, że zmarszczki na czole zostają wyraźnie wygładzone, a twarz staje się bardziej zrelaksowana. Krótka procedura (do 20 minut) oraz rekonwalescencja (1-2 dni) sprawiają, że na botoks chętnie decydują osoby, które mają mało czasu na zabiegi upiększające.

Dla zachowania trwałych rezultatów sugeruję powtarzać zabieg ostrzykiwania czoła botoksem co 3-6 miesięcy.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Usuwanie zmarszczek czoła botoksem

Okolica zabiegowa: czoło

Czas trwania zabiegu: krótki; do 20 minut

Pojawienie się pierwszych efektów: do 2 tyg.

Czas utrzymywania się efektów: ok. 6-8 mies.

Bolesność: bez bólu/niewielka

Znieczulenie: opcjonalnie – miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Powtarzanie: co 3-6 mies.

Rekonwalescencja: 1-2 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Laser na zmarszczki na czole

W przypadku utrwalonych zmarszczek zwykle zalecam moim Pacjentom połączenie botoksu i zabiegu laserowego. Terapia zmarszczek laserem frakcyjnym CO2 polega na naświetlaniu wiązką laserową powierzchni skóry, która ma zostać wygładzona. Promień lasera w swym działaniu regeneruje zniszczone warstwy skóry, tworząc nowe struktury kolagenu.

Likwidacja zmarszczek czoła metodą laserową to zabieg wymagający dłuższej rekonwalescencji niż terapia botoksem. Decydując się na niego przygotuj się na 7-14-dniową regenerację.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po 2 tygodniach. Możesz się spodziewać, że Twoja skóra stanie się lepiej zagęszczona i napięta, a zmarszczki wygładzone. Efekty działania lasera utrzymają się aż 1-2 lata.

Dla uzyskania zadowalających efektów gładkiego czoła może się okazać konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu w odstępach kilku tygodni.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Laserowe usuwanie zmarszczek czoła

Okolica zabiegowa: czoło

Czas trwania zabiegu: średni; do 1 godz.

Pojawienie się pierwszych efektów: po ok. 2 tyg.

Czas utrzymywania się efektów: ok. 1-2 lata

Bolesność: wymagane znieczulenie

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1-5 w odstępie do 4 tygodni

Rekonwalescencja: 7-14 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Z czym łączyć dla trwalszego i lepszego rezultatu?

Dobierając metody terapii zmarszczek, zawsze mam na uwadze dobro Pacjentów. Proponuję rozwiązania na podstawie analizy głębokości zmarszczek, stanu skóry oraz sytuacji danej osoby. Dlatego, poza botoksem lub laserem na zmarszczki czoła, stosuję także mezoterapię osoczem, dermapen lub radiofrekwencję.

osocze bogatopłytkowe ikona

Osocze bogatopłytkowe

mezoterapia ikona

Mezoterapia

dermapen ikona

Dermapen

Przeszkadzają Ci też inne zmarszczki? Przeczytaj o rozwiązaniach.

kurze łapki w kąciku oka ilustracja

Kurze łapki

dolina łez zmarszczki pod oczami ilustracja

Zmarszczki pod oczami

bruzdy nosowo-wargowe ilustracja

Bruzdy nosowo-wargowe

zmarszczki palacza ilustracja

Zmarszczki palacza

linie marionetki ilustracja

Linie marionetki

lwia zmarszczka ilustracja

Lwia zmarszczka

zmarszczki szyi ilustracja

Zmarszczki na szyi i dekolcie