Zmarszczki palacza

Jak wyglądają zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza są pionowymi wgłębieniami wokół ust. Początkowo przybierają formę drobnych linii nad górną wargą, a z czasem stają się coraz bardziej widoczne i mogą się również pojawić pod ustami, a nawet przemienić w głębokie bruzdy. Takie zmarszczki często wyglądają bardzo nieestetycznie, dodają lat i zdarza się, że sprawiają że twarz przybiera srogi wygląd. Dodatkowo, mogą powodować rozmycie konturu ust, utrudniając wykonanie makijażu. Trudno je ukryć pod korektorem czy podkładem.

zmarszczki palacza ilustracja

Jak powstają zmarszczki palacza?

Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, zmarszczki palacza nie są problemem z którym borykają się tylko osoby palące papierosy. Powstanie takich zmarszczek przede wszystkim jest związane z mimiką i aktywnością mięśnia okrężnego ust, którego używamy nieustannie w ciągu dnia – mówiąc czy jedząc.

Rzeczywiście, palenie papierosów również wymusza takie ułożenie ust, które sprzyja powstawaniu zmarszczek wokół warg. Inne czynności, które także mogą wpłynąć na pojawianie się takich zmarszczek to: regularne picie napojów przez słomkę, bardzo częste żucie gumy oraz częste wykonywanie dzióbka do zdjęć.

Tego rodzaju zmarszczki obserwuję jednak u wielu Pacjentów, którzy nie mają takich nawyków. Wraz z wiekiem skóra wiotczeje i pogarsza się jej kondycja. Na pojawianie się zmarszczek palacza mogą wpłynąć także bogata mimika twarzy, powszechne błędy pielęgnacyjne skóry oraz złe przyzwyczajenia (picie małych ilości wody i niezdrowa dieta).

Jak się pozbyć zmarszczek palacza?

Medycyna estetyczna oferuje kilka skutecznych metod pozwalających na znaczną redukcję zmarszczek palacza. Sytuację każdego Pacjenta analizuję indywidualnie i na podstawie obrazu klinicznego wybieram terapie, które wygładzą skórę wokół ust. Zabiegami najczęściej stosowanymi do usunięcia zmarszczek palacza są iniekcja kwasem hialuronowym oraz zabieg laserem CO2.

Kwas hialuronowy na zmarszczki palacza

Wypełnienie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym daje bardzo dobre efekty i wpływa na wygląd całej twarzy. To metoda odmładzająca, dostarczająca substancji, która naturalnie występuje w organizmie – kwasu hialuronowego.

Podczas zabiegu, wysokiej jakości preparat wprowadzam punktowo wzdłuż zmarszczek, a efekt wygładzenia skóry wokół ust jest widoczny natychmiast. Poza znacznym spłyceniem zmarszczek, możesz zauważyć również:

  • poprawę nawilżenia skóry w tym miejscu
  • poprawę jej odżywienia
  • poprawę konturu ust. 

Podanie preparatu trwa do 30 minut, a rekonwalescencja trwa zaledwie 1-2 dni. Aby utrzymać efekt wygładzonej skóry, zalecam powtarzanie zabiegu co około 6-12 miesięcy.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Okolica zabiegowa: skóra wokół ust

Czas trwania zabiegu: krótki; do 30 minut

Pojawienie się pierwszych efektów: od razu

Czas utrzymywania się efektów: ok. 6-12 mies.

Bolesność: mało bolesny

Znieczulenie: opcjonalnie – miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Powtarzanie: co 6-12 mies.

Rekonwalescencja: 1-2 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Laserowe usuwanie zmarszczek palacza

Zastosowanie lasera w redukcji zmarszczek palacza sprowadza się do pobudzenia procesu syntezy włókien kolagenowych. Taki zabieg pozwala odmłodzić wygląd okolic ust oraz spłycić zmarszczki.

Podczas zabiegu z użyciem lasera CO2 dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do regeneracji. Proces gojenia postępuje szybko, a wygładzenie i poprawę kondycji skóry wokół ust zaobserwujesz w ciągu 2 tygodni.

Ponieważ wiązka lasera dociera do głębokich warstw skóry, zalecam Pacjentom przygotować się na ok. 3-10 dni rekonwalescencji.
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów laserowych. W zależności od stanu skóry Pacjenta, zwykle stosuję 1-5 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Usuwanie zmarszczek palacza laserem

Okolica zabiegowa: skóra wokół ust

Czas trwania zabiegu: średni; do 1h

Pojawienie się pierwszych efektów: do 2 tyg.

Czas utrzymywania się efektów: 1-2 lata

Bolesność: bolesny, wymagane znieczulenie

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1-5 w odstępie do 4 tygodni

Rekonwalescencja: 7-14 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Z czym łączyć dla trwalszego i lepszego rezultatu?

Zmarszczek palacza można się pozbyć stosując różne metody leczenia. Jednym z zabiegów, które również stosuję dla osiągnięcia lepszego rezultatu są zastrzyki botoksem, który blokując połączenia nerwów z mięśniami mimicznymi rozluźnia skórę i wygładza jej powierzchnię.

botoks ikona

Botoks

Przeszkadzają Ci też inne zmarszczki? Przeczytaj o rozwiązaniach.

zmarszczki poprzeczne czoła ilustracja

Zmarszczki poprzeczne czoła

kurze łapki w kąciku oka ilustracja

Kurze łapki

bruzdy nosowo-wargowe ilustracja

Bruzdy nosowo-wargowe

lwia zmarszczka ilustracja

Lwia zmarszczka

zmarszczki szyi ilustracja

Zmarszczki na szyi i dekolcie

linie marionetki ilustracja

Linie marionetki

dolina łez zmarszczki pod oczami ilustracja

Zmarszczki
pod oczami