V-laser
Zabiegi przy użyciu lasera medycznego V-Laser stosowane są głównie w leczeniu problemów skórnych związanych z położonymi powierzchownie naczyniami krwionośnymi, takimi jak zmiany rumieniowe, „pajączki”, rozszerzone naczynka i zmiany w przebiegu trądziku różowatego.
Przedstawiam nowoczesną metodę leczenia rozmaitych problemów skórnych. Dowiesz się, kiedy wskazany jest zabieg przy użyciu V-laser oraz jak on wygląda. W poniższym opisie omawiam sposób, w jaki możesz przygotować się do zabiegu oraz jakich efektów możesz się spodziewać.
Laser medyczny V-Laser stosuję w leczeniu wielu różnych problemów dermatologicznych, takich jak rumienie, naczyniaki czy grzybice paznokci. Stosuję go również w zabiegach fotoodmładzania czy usuwania innych widocznych oznak starzenia skóry.
Czym jest V-laser
Wykorzystywany w Natura Estetica Wrocław V-laser to laser medyczny działający na zasadzie selektywnej fototermolizy. Emituje impulsy światła o długości fali pochłanianej przez hemoglobinę i melaninę w skórze. Dzięki temu V-laser oddziałuje na takie struktury jak rozszerzone naczynia krwionośne, naczyniaki, pajączki naczyniowe czy powierzchowne przebarwienia, np. plamy soczewicowate. Odpowiednio dobrane parametry sprzętu pozwalają niwelować problemy skórne, minimalizując przy tym ryzyko uszkodzenia zdrowej tkanki.
Zalety zabiegów z użyciem V-laser
Podczas zabiegów wykorzystuję nowoczesny V-laser umożliwiający zabiegi z użyciem dwóch długości fali:
● impuls KTP o długości fali 532 nm, pozwalający na usuwanie drobnych zmian naczyniowych i pigmentowych,
● laser Nd:YAG 1064 nm, umożliwiający zamykanie średnich i grubszych naczyń krwionośnych oraz fotoodmładzanie dzięki stymulacji termicznej fibroblastów i neokolagenezy.
● V-laser pozwala na efektywną redukcję rumienia, trądziku różowatego i blizn unaczynionych, a także spłycanie zmarszczek i zwężanie rozszerzonych porów,
Specjalne końcówki chłodzące zapewniają wysoki poziom komfortu podczas zabiegu oraz minimalizują ryzyko powikłań, skracając czas rekonwalescencji po zabiegach.
Dzięki zastosowaniu dwóch długości fali lasera oraz możliwości dostosowania takich parametrów jak energia, szerokość impulsu, wielkość plamki itp., V-Laser można wykorzystać w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Zabieg jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
V-laser – wskazania
W moim gabinecie we Wrocławiu wykorzystuję V-Laser przede wszystkim w leczeniu zmian pigmentacyjnych i naczyniowych oraz w zabiegach z zakresu medycyny regeneracyjnej, takich jak:
● usuwanie rumienia,
● redukcja przebarwień,
● usuwanie zmian naczyniowych (w tym zmian typu port-wine i naczyniaków płaskich) oraz teleangiektazji (pajączków naczyniowych),
● fotoodmładzanie,
● leczenie trądziku różowatego
● redukcja plam starczych,
● leczenie grzybicy paznokci,
● redukcja przebarwień.
V-Laser – działanie
Usuwanie przebarwień przy pomocy V-Laser opiera się na zjawisku fototermilizy selektywnej. Polega ona na wychwytywaniu światła lasera przez hemoglobinę oraz przekształceniu go w ciepło. Dzięki temu dochodzi do odparowania wody z uszkodzonego naczynia i zniszczenia jego ścianek. Dzięki temu usuwane są zmiany naczyniowe.
Zabieg przeznaczony jest dla osób dorosłych, borykających się z takimi zmianami jak pękające naczynka, naczyniaki płaskie i jamiste, teleangiektazje, trądzik różowaty czy rumień.
Jak wygląda zabieg z użyciem V-Laser?
Przed rozpoczęciem zabiegu stosuję środki bezpieczeństwa, takie jak okulary ochronne. Na skórę nakładam żel chłodzący, zapewniający bezpieczeństwo i większy komfort. Stosowanie V-Laser nie wymaga znieczulenia.
Następnie przykładam głowicę urządzenia emitującego wiązkę lasera do obszaru zabiegowego. Dzięki specjalnemu okienku ze szkła szafirowego dokładnie widzę naświetlane miejsce, co zapewnia wysoką precyzję zabiegu.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju i rozległości zmian oraz leczonego obszaru. Zazwyczaj nie przekracza 30 minut.
Po zakończeniu zabiegu skóra pokrywana jest preparatem łagodzącym. Przekazuję Ci również zalecenia pozabiegowe. Po wyjściu z gabinetu możesz od razu wrócić do codziennych czynności.
Przebieg wizyty
Kwalifikacja do zabiegu
Podczas wstępnej wizyty przedstawiam Ci szczegóły zabiegu i możliwe do osiągnięcia efekty. Odpowiadam przy tym na Twoje pytania i wyjaśniam ewentualne wątpliwości.
Zabieg
Po odsłonięciu pola zabiegowego, na skórę nakładany jest żel USG mający na celu jej schłodzenie i ochronę przed poparzeniem. Wiązka lasera kierowana jest bezpośrednio na problematyczną zmianę. Po zakończeniu procedury na pole zabiegowe nakładany jest preparat łagodzący. W trakcie zabiegu wyjaśniam Ci jego poszczególne kroki.
Po zabiegu
Po wykonaniu zabiegu przekazuję Ci szczegółowe informacje na temat pielęgnacji miejsca, w którym został wykonany. Jeśli konieczne jest zastosowanie leków, otrzymujesz receptę. Podczas rekonwalescencji nadal pozostajesz pod moją opieką i możesz w każdej chwili się do mnie zgłosić.
Z czym łączyć zabiegi z użyciem V-Laser?
W niektórych przypadkach zabiegi laserowe mogą być łączone z innymi procedurami, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu lub jego podtrzymanie.
Wykorzystywany w moim gabinecie we Wrocławiu V-Laser może być łączony m.in. z zabiegami wykonanymi z użyciem lasera CO2 oraz procedurami nielaserowymi, takimi jak:
● osocze bogatopłytkowe
● mezoterapia igłowa doogniskowa blizn
● kwas hialuronowy
● biostymulatory
V-LASER – efekty
Po zabiegu V-Laser następuje zamknięcie rozszerzonych naczynek, redukcja naczyniaków i zmniejszenie, a nawet eliminacja przebarwień. Zmiany skórne stają się mniej widoczne. Efektem zabiegów może być również ujędrnienie i zagęszczenie oraz wyrównanie jej kolorytu.
Pamiętaj jednak, że ostateczne efekty zależą od wielu czynników, takich jak stopień zaawansowania problemu, wiek, stan skóry i ogólny stan zdrowia, czy inne zabiegi lecznicze.
W przypadku niektórych zmian efekty widoczne są od razu. Czasem jednak trzeba poczekać od kilkunastu dni (np. w przypadku usuwania poszerzonych naczynek na twarzy) do nawet kilkunastu tygodni (jak przy teleangiektazjach). Konieczne może być bowiem wygojenie tkanek oraz wchłonięcie naczynek.
V-Laser – przeciwwskazania, przygotowanie do zabiegu, rekonwalescencja
W przypadku każdego zabiegu medycznego sama procedura to tylko część udanego leczenia. Równie istotne jest odpowiednie przygotowanie oraz przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie rekonwalescencji.
Podczas wstępnej wizyty zwracam również uwagę na to, czy dany zabieg w ogóle może być przeprowadzony oraz czy występują przeciwwskazania do jego wykonania.
Przeciwwskazania do zabiegu
● ciąża
● okres karmienia piersią
● świeża opalenizna (ok. 4 tygodni)
● opryszczka lub infekcje skórne w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg
● aktywna choroba nowotworowa
● epilepsja
● żółtaczka
● niektóre choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca
● skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień
● przyjmowanie niektórych leków – podczas wizyty poinformuj mnie o wszystkich zażywanych lekach; może być koniecznie odstawienie części z nich przed zabiegiem.
Przygotowanie do zabiegu z użyciem V-Laser
Przygotowanie do zabiegu z użyciem V-Laser jest bardzo proste. Zazwyczaj obejmuje unikanie peelingów i zabiegów kosmetycznych o działaniu złuszczających na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem oraz ogolenie skóry w obszarze zabiegowym. W dniu jego wykonania należy unikać picia alkoholu. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów laserowych, wskazane jest unikanie opalania się czy stosowania preparatów (również ziołowych) mogących mieć działanie fotouczulające.
Oczywiście szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do konkretnego zabiegu oraz cennik przekażę Ci podczas wstępnej wizyty.
Rekonwalescencja
Podobnie jak każda procedura medyczna, również zabiegi V-Laser mogą mieć pewne skutki uboczne. Mają one zwykle charakter przemijający. W zależności od rodzaju zabiegu, mogą one obejmować:
● obrzęk,
● siniaki na nogach po zabiegu usuwania zmian naczyniowych na kończynach dolnych,
● strupki odpadające po kilku dniach,
● pojawiające się bezpośrednio po zabiegu zaczerwienienie skóry.
Zawsze informuję pacjentów o efektach ubocznych, które mogą pojawić się po zabiegu. Przekazuję również zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry, których należy przestrzegać w okresie rekonwalescencji.
Pamiętaj, że po zabiegach z użyciem lasera skóra jest bardzo wrażliwa. Dlatego bezpośrednio po nich unikaj kosmetyków zawierających składniki złuszczające lub drażniące (np. alkohol), a także ekspozycji na promieniowanie UV.
Opinie o zabiegach
V-Laser cieszy się dużą popularnością. Pacjenci chwalą widoczne efekty leczenia, bezinwazyjność i bezpieczeństwo zabiegów. Lasery medyczne mają szerokie możliwości, a ja jako dermatolog jestem w stanie dobrać odpowiednie dla Ciebie procedury – by rezultaty zabiegu były jak najlepsze.
Cena
Ceny zabiegów z użyciem lasera w Natura Estetica we Wrocławiu zaczynają się już od 300 zł. Dokładny koszt zależy od rodzaju procedury i liczby zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanego efektu, a także cen dodatkowych procedur. Zapraszam do zapoznania się z naszym cennikiem.
FAQ
Jak przygotować się do zabiegu z użyciem V-Laser?
Zabiegi laserowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Na przestrzeni ok. 1 miesiąca przed nimi należy unikać opalania i korzystania z solarium. Z kolei na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie preparatów (doustnych i kosmetycznych) z kwasami oraz zawierających zioła o działaniu fotouczulającym.
Jaki odstęp należy zachować między zabiegami?
Minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić ok. 3-4 tygodnie. Dzięki temu poddane działaniu lasera naczynka mogą zostać całkowicie wchłonięte przez organizm, a efekty zabiegu stają się w pełni widoczne. Wówczas można ocenić, czy konieczne jest jego powtórzenie.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu laserowym skóra może być nieco podrażniona. Dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto stosować środki o działaniu nawilżającym oraz filtry SPF. Należy również unikać ekspozycji na słońce, mróz czy silny wiatr.