Lwia zmarszczka

Jak wygląda lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka to potoczna nazwa jednego z rodzajów zmarszczek czoła. Jest to pionowa bruzda umiejscowiona między brwiami.  Za jej powstanie odpowiada niewielki mięsień, którego zadaniem jest marszczenie brwi.

Indywidualne predyspozycje genetyczne, światło słoneczne i palenie tytoniu to czynniki przyspieszające pojawianie się lwiej zmarszczki. Z tym problemem borykają się też osoby, które mają ekspresyjną mimikę twarzy. Ta zmarszczka zwykle pojawia się koło czterdziestki, ale mam też sporo Pacjentów po 20. roku życia.  

Ta poprzeczna zmarszczka jest często sporym kompleksem. Bywa głęboka, bardzo widoczna i sprawia, że twarz nabiera srogiego wyrazu. 

lwia zmarszczka ilustracja

Botoks na lwią zmarszczkę

Botoks świetnie sobie radzi ze zmarszczkami mimicznymi, pomaga zapobiegać ich pogłębianiu. Dlatego to właśnie botoks stosuję u Pacjentów na ten rodzaj zmarszczek.

Toksyna botulinowa, w przypadku lwiej zmarszczki, ma za zadanie rozluźnić mięśnie czoła. Dzięki temu skóra wygładza się, a sama zmarszczka widocznie spłyca.

Regularne stosowanie botoxu stopniowo osłabia zablokowany mięsień. To sprawia, że kolejne zabiegi można robić coraz rzadziej.

Zabieg jest krótki i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Dlatego botoks tak cenią sobie Pacjenci, którzy są zapracowani oraz nie mogą brać urlopu po zabiegu, by dać skórze czas na regenerację.

Pierwsze efekty są zwykle widoczne następnego dnia, a na utrwalenie rezultatów botoksu trzeba zaczekać około 2 tygodni. Po usunięciu lwiej zmarszczki botoksem, twarz staje się bardziej pogodna i wypoczęta.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem

Okolica zabiegowa: czoło

Czas trwania zabiegu: krótki; do 20 minut

Pojawienie się pierwszych efektów: po 2 tyg.

Czas utrzymywania się efektów: ok. 6-8 mies.

Bolesność: bez bólu/niewielka

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Powtarzanie: co 3-6 mies.

Rekonwalescencja: 1-2 dni

Lekarz: dr Mateusz Dzięgała, Natura Estetica

Miejsce wykonania zabiegu: Wrocław

Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę?

Niestety nadal, w ofertach gabinetów medycyny estetycznej, widuję kwas hialuronowy na zmarszczkę czoła. Jako lekarz odradzam w tym przypadku wypełnianie kwasem. Jego podanie w tej okolicy może skończyć się poważnymi powikłaniami – problemami ze wzrokiem, niedokrwieniem tkanek, martwicą skóry. Wybierz bezpieczniejszy zabieg botoxem u osoby, która doskonale zna anatomię twarzy i właściwe miejsca podawania preparatów.

Z czym łączyć dla trwalszego i lepszego rezultatu? 

W przypadku zmarszczek, zależy Ci pewnie nie tylko na ich wygładzeniu i spłyceniu, ale i na profilaktyce przeciwstarzeniowej. Botoks na lwią zmarszczkę jest szybkim i efektywnym zabiegiem, ale świetnie łączy się z innymi – dając jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty. Szczególnie polecam w tym przypadku terapię laserową oraz osoczem bogatopłytkowym.

zabieg laserem ikona

Laser CO2

osocze bogatopłytkowe ikona

Osocze bogatopłytkowe

mezoterapia ikona

Mezoterapia

dermapen ikona

Dermapen

Przeszkadzają Ci też inne zmarszczki? Przeczytaj o rozwiązaniach.

kurze łapki w kąciku oka ilustracja

Kurze łapki

dolina łez zmarszczki pod oczami ilustracja

Zmarszczki pod oczami

bruzdy nosowo-wargowe ilustracja

Bruzdy nosowo-wargowe

zmarszczki palacza ilustracja

Zmarszczki palacza

linie marionetki ilustracja

Linie marionetki

zmarszczki poprzeczne czoła ilustracja

Zmarszczki czoła

zmarszczki szyi ilustracja

Zmarszczki na szyi i dekolcie