Nici liftingujące i odmładzające Aptos

Nici Aptos to specjalistyczne nici chirurgiczne, unoszące tkanki i rewitalizujące skórę. Przeznaczone są wyłącznie do zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

nici liftingujace ikona

Jeśli Twoim problemem są opadające policzki, tzw. „chomiki”, podwójny podbródek czy zwiotczała skóra tu i ówdzie, to możliwe, że właściwym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zabieg z wykorzystaniem nici Aptos.

Czym są nici Aptos?

Nici liftingujące firmy Aptos to specjalnie zaprojektowane, specjalistyczne nici chirurgiczne, nastawione na działanie unoszące tkanki i rewitalizację skóry. Przeznaczone są wyłącznie do zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

W wielu krajach są prawdziwym hitem, a to ze względu na małą inwazyjność zabiegu, szybkie i naturalne efekty oraz długi czas działania. Dzięki niciom Aptos uzyskać możemy uniesienie tkanek, zmianę ich kształtu oraz zagęszczenie skóry, a przez to poprawę jej jakości. Stosowane przez wielu lekarzy na całym świecie, corocznie otrzymują prestiżowe nagrody na najważniejszych konferencjach medycyny estetycznej.

Wskazania

Tak naprawdę nici te stosować można w wielu przypadkach, ograniczeniem może być tylko wyobraźnia Pacjenta i lekarza.

Wskazania do zabiegu nićmi Aptos to m.in.:

 • lifting policzków
 • poprawa konturu i owalu twarzy
 • odmłodzenie i ujędrnienie skóry, np. szyi, dekoltu, brzucha, ud
 • nadanie objętości, np. policzkom
 • redukcja zmarszczek, np. bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki
 • nawilżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha
 • poprawa gęstości skóry
 • pozbycie się „chomików”, czyli opadających policzków
 • pozbycie się podwójnego podbródka
 • lifting szyi
 • korekta odstających uszu
 • poprawa kształtu nosa (np. garbek, opadający koniuszek).

Dla kogo są nici Aptos?

Jeżeli masz powyżej 30 roku życia i zauważyłaś u siebie utratę wiotkości skóry, opadanie tkanek, utratę objętości czy asymetrię, to nici Aptos mogą być rozwiązaniem dla Ciebie.

Wybór rodzaju zabiegu jest naprawdę duży, spektrum technik Aptos szerokie, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie konkretnej oferty do indywidualnego Pacjenta.

Wszędzie tam, gdzie trzeba coś naciągnąć, podnieść, przesunąć, nici Aptos znajdą zastosowanie 🙂  

Nici dobiorę na podstawie wieku, obszaru, który wymaga korekty, stanu skóry, preferencji i innych czynników, o których opowiem w trakcie konsultacji.

  Zobacz przykłady niektórych problemów, dla których rozwiązaniem są między innymi nici Aptos.

  drugi podbródek

  wiotka skóra

  drugi podbródek

  wiotka skóra oczu

  Działanie

  Obok wyjaśniam, jak dokładnie działają nici Aptos i co sprawia, że są tak wszechstronne.

  Jak nici Aptos liftingują?

  Nici Aptos na swojej powierzchni mają drobne wypustki, dzięki którym możliwe jest skuteczne zaczepienie się w tkankach. Tworzy to swoiste rusztowanie dla tkanki podskórnej, które powstrzymuje procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane igły i kaniule. Ich budowa pozwala na bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek celem ich liftingu (uniesienia). Dzięki temu nadaję tkankom nowy kształt, poprawiam owal twarzy, linię grzbietu nosa czy brwi i wiele innych elementów niedoskonałości ciała pacjenta.

  Jak nici Aptos nawilżają?

  W składzie najnowszego produktu z rodziny Aptos Excellence Visage HA znajduje się także dodatek kwasu hialuronowego, wywołującego efekt nawilżenia i wygładzenia. Z dotychczas przeprowadzonych badań klinicznych nad nićmi Aptos wynika, że wpływa on również korzystnie na skrócenie okresu gojenia się po zabiegu. Przekłada się to na szybsze uzyskanie efektu odmłodzenia. Nici Aptos HA to linia nici Aptos, która działa najszybciej i najskuteczniej w kontekście poprawy stanu skóry i tkanek.

  Jak nici Aptos odmładzają?

  Poprzez działanie kwasu polimlekowego, zawartego w składzie nici Aptos. Inicjuje on w skórze procesy odnowy, które wpływają na jej młody i zdrowy wygląd. Nici Aptos pobudzają produkcję elastyny i kolagenu. Są to białka strukturalne, które w organizmie odpowiadają za jędrność i gęstość skóry. Zawarty w niektórych niciach kwas hialuronowego, także poprawia jej nawilżenie i rewitalizację.

  Jak wygląda zabieg nićmi Aptos

  Nici Aptos wprowadza się do skóry przez niewielkie nakłucia i implantuje tuż poniżej jej powierzchni, równolegle do niej i zgodnie z wektorami opadania tkanek. Posiadają one w swej strukturze specjalne wypustki, które umożliwiają skuteczny lifting i zakotwiczenie nici w tkance. Dzięki tym wypustkom nić nie przesuwa się w niepożądanym kierunku, co pozwala na precyzyjne osiągnięcie założonego celu zabiegowego.

  To, co jest wielką zaletą nici Aptos to poszerzenie zakresu możliwości korygowania twarzy i ciała przez lekarza. Bądź pewna, że decydując się na ten zabieg, unikniesz efektu przerysowania, czy napompowania.

  Przebieg zabiegu z nićmi Aptos

  Zabieg ten odbywa się w gabinecie zabiegowym i wykonuje go lekarz. To niezmiernie ważne! Zabieg trwa od 30 do 60 minut, a czas zależy głównie od obszaru zabiegowego i liczby wprowadzonych nici.

  w

  Rozmowa

  Przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie Ci opowiem, jak będzie przebiegał zabieg, ile i jakich nici będę potrzebował oraz w które miejsce podam znieczulenie.

  Przygotowanie i znieczulenie

  Na twarzy narysuję odpowiednie linie, które wyznaczą obszar zabiegowy. Będziesz mogła dzięki temu zobaczyć, co zrobimy.
  Następnie zdezynfekuję pole zabiegowe i obłożę je jałowymi serwetami. Kolejny krok to podanie znieczulenia – igłą i strzykawką w linii prowadzenia nici.

  Implantacja nici

  Po ok. 5 minutach mogę już zastosować nici pod skórą, poprzez wprowadzenie ich przez niewielkie miejsca wkłucia. Spokojnie, miejsca te będą niewidoczne po zabiegu 🙂

  i

  Wskazówki po zabiegu

  Na koniec przekażę Ci wszystkie niezbędne zasady, do których musisz stosować się podczas rekonwalescencji oraz wypiszę receptę na antybiotyk. Pamiętaj, że jeśli coś Cię zaniepokoi, w każdym czasie możesz się ze mną skontaktować.

  Efekty i skuteczność zabiegów nićmi Aptos

  Jako że nici Aptos mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, to efekt jest zależny od problemu, na który nici zostały zastosowane. I tak dla zwiotczałej skóry uzyskuję efekt podniesienia opadniętych tkanek, dla zmarszczek i bruzd – ich wygładzenie, dla szarej, zmęczonej ceny – nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie itd.

  Skuteczność zabiegu z wykorzystaniem nićmi Aptos jest porównywalna z zabiegami chirurgii plastycznej. Oczywiście wszystko sprowadza się do właściwej kwalifikacji Pacjenta do zabiegu i, w pewnych sytuacjach, jedynym wyborem będzie operacja. Na szczęście sytuacje takie zdarzają się rzadko. Niewątpliwą przewagą nici Aptos nad klasycznymi zabiegami operacyjnymi jest ich minimalna inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji i znieczulenie miejscowe.

  Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu nićmi Aptos?

  Efekty utrzymują się od 1 do 1,5 roku dla nici wchłanianych i ok. 4 lat dla niewchłanianych. Podyktowane jest to techniką zabiegu, wyjściowego stanu skóry Pacjenta, zmienności osobniczej, trybu życia, stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

  Zdjęcia przed i po – nici Aptos

  Zobacz efekt zabiegu usuwania podwójnego podbródka i wiotkości skóry. Lifting dał natychmiastowy rezultat i wystarczyło zaledwie kilka niewielkich nakłuć, by wprowadzić nici.

  Zdjęcia prezentują efekty zabiegu u konkretnego pacjenta. Pamiętaj, że nie u każdej osoby efekt zabiegu medycyny estetycznej będzie taki sam. Na określony rezultat wpływają m.in.: indywidualne cechy organizmu, kondycja skóry, zastosowane preparaty, liczba wykonanych zabiegów, czy stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

  Z jakimi zabiegami można łączyć nici?

  W zależności od problemu, z którym zgłasza się Pacjent na zabieg nićmi, mogę dobrać zabiegi uzupełniające i wzmacniające efekt. Na przykład w przypadku drugiego podbródka mogę zastosować dodatkowo liposukcję, a przy zmarszczkach – toksyna botulinowa. Możliwości oczywiście jest więcej.

  liposukcja ikona

  LIPOSUKCJA

  radiofrekwencja ikona

  RADIOFREKWENCJA IGŁOWA

  Zalecenia po zabiegu

  W pierwszej dobie po zabiegu zalecam stosowanie zimnych okładów. Dbaj również o higienę miejsc wkłucia, tzn. dezynfekuj je, przemywaj, zmieniaj opatrunek. Unikaj wykonywania gwałtownych ruchów mimicznych, a także różnicy ciśnień – podróż samolotem będzie więc zakazana.

  W pierwszym tygodniu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie alkoholu lub gorących napojów, saunę, ćwiczenia fizyczne. Przeciwwskazane będą zabiegi z wykorzystaniem energii cieplnej (lasery, RF, HIFU), a także masaże i joga twarzy. O papierosach nie wspominam. Jest tego trochę, ale Pacjentki twierdzą, że było warto przemęczyć się 🙂

  Celem lepszej rekonwalescencji otrzymasz ode mnie listę zaleceń pozabiegowych, wraz z nazwami leków, receptą oraz spisem rzeczy, które należy robić, a czego unikać.

  Przeciwwskazania

  Niestety, jest ich trochę i nie należy ukrywać, że nici Aptos nie są dla każdego Pacjenta.

  Przeciwwskazaniami są:

  • aktywne infekcje skórne
  • infekcje stomatologiczne
  • leczenie stomatologiczne w trakcie
  • ciąża i laktacja (głównie w pierwszych miesiącach)
  • nowotwory
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • obecność stałych wypełniaczy (implantów) w obszarze poddanym zabiegowi
  • opryszczka – aktywna
  • uczulenie na znieczulenie
  • toczeń układowy
  • twardzina układowa
  • niewyrównane choroby autoimmunologiczne.

  FAQ – pytania Pacjentów o nici Aptos

  Czy zabieg z użyciem nici Aptos jest bezpieczny? Czy same nici są bezpieczne?

  Nici Aptos są produkowane w Niemczech, wszystko co jest tam produkowane jest solidnie przebadane i bezpieczne! 🙂 A na poważnie – tak, produkt ten budzi pełne zaufanie jego pacjentów. Wszystkie nici Aptos posiadają certyfikaty CE, a sama technologia produkcji jest opatentowana. Pierwsze procedury zabiegowe są sprzed ponad 30 lat i są stale ulepszane. Firma Aptos obecna jest na światowej mapie zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat.
  Co do samego zabiegu – w rękach wyszkolonego i sprawnego lekarza zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

  Czy ten zabieg boli?

  Zabieg z użyciem nici Aptos jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. To znaczy, że przed zabiegiem obszar skóry, który będzie poddany zabiegowi, zostanie ostrzyknięty środkiem przeciwbólowym, który całkowicie blokuje przewodzenie bólu. Dobrze przeprowadzony zabieg z nićmi będzie dla Ciebie w zasadzie bezbolesny.

  Ile tych nici potrzeba do zabiegu?

  Różnie 🙂 Ilość implantowanych nici będzie uzależniona od Twojej decyzji – którą podejmiesz po mojej sugestii. Uzaleznione jest to oczywiście od rodzaju zabiegu. Przykładowo – może być to 10 nici o długości 5 cm – do rewitalizacji skóry szyi. Albo 2 nici o długości 50 cm do podwieszenia. Albo 10 nici po 16 cm do liftingu. Albo nawet i 2 metry, jeśli zabieg przypadnie Ci do gustu.

  Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu nićmi Aptos?

  Okres ten też jest zmienny osobniczo i zależy od ilości wprowadzonych nici, ich rodzaju, składu, a także Twojego zdrowia, wieki i innych zmiennych. Ogólnie przyjmuje się, że trwa on od 1 tygodnia nawet do 4-6 tygodni w przypadku zabiegów bardziej inwazyjnych. A jeśli połączymy nici Aptos z liposukcją, np. podbródka, to okres ten może się wydłużyć nawet do ponad 6 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu będzie utrzymywał się obrzęk i siniaki, a skóra będzie pomarszczona i zaczerwieniona. Nie chcę tu zniechęcać do zabiegu, przeciwnie! Jest on znakomity. Czuję się jednak w obowiązku powiadomienia o rzeczywistym obrazie „po zabiegu”.

  Czy mogę naświetlać lampą LED miejsce implantacji nici?

  Tak, jest to nawet wskazane w celu lepszej rekonwalescencji.

  Czy po zabiegu dostanę antybiotyk?

  W każdym zabiegu stosuję odpowiednią profilaktykę antybiotykową – w większości przypadków w pojedynczej dawce, czasem na 3, a czasem przez 7 dni.

  Jaka jest cena zabiegu nićmi Aptos?

  Cena jest uzależniona od dwóch zmiennych: obszaru ciała poddanemu zabiegowi (twarz, podbródek, piersi, pośladki lub inne) oraz ilości użytych nici (zestawy nici służące do opracowania konkretnej partii twarzy lub ciała pakowane są w odrębne, sterylne sety). Zazwyczaj cena waha się w przedziale od 1200 do 6000 zł za jedno opakowanie nici Aptos. Typ i długość nici w opakowaniu różnią się od siebie, są bowiem dedykowane do opracowania różnych obszarów zabiegowych, a te wymagają innego rodzaju interwencji.

  Jakie są możliwe skutki uboczne zabiegu z nićmi Aptos?

  Przede wszystkim krótko utrzymujące się ślady po wkłuciach. Może być ich nawet kilkanaście, ale spokojnie – znikną. Na pewno  Do tego lekkie zaczerwienienie okolicy poddanej zabiegowi. Pamiętaj także, że po zabiegu będą siniaki lub krwiaki, ale i one się z czasem wchłoną. W przypadku zastosowania bardziej zaawansowanych technik możesz doznać bólu i obrzęku. Do kilku tygodni po zabiegu zauważyć również możesz nieznaczną asymetrię lub nawet zaciągnięcie skóry, co jest zjawiskiem zupełnie normalnym.

  Natomiast w przypadku nasilania się dolegliwości bólowych, obrzęku, gorączki – należy zgłosić się na konsultację lekarską. To ważne!

  Czy nici Aptos mogą się zerwać?

  Tak, w sporadycznych przypadkach. Ale nie będę czarował – zdarza się to. Dzieje się to, kiedy pacjent sam, świadomie, w sposób mechaniczny przesunie z dużą siłą tkanki w okresie rekonwalescencji – czyli gdy nici nie są jeszcze odpowiednio „scalone” z tkankami. Przykładem są tu intensywne masaże twarzy. Nawet jednak w takich przypadkach zerwie się tylko część nici, co oczywiście osłabi, ale nie zlikwiduje w całości efektu liftingu.

  Bibliografia:

  1. Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2840891
  2. Journal of Cosmetic Dermatology, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8451902
  3. Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2918345