Drugi podbródek

Jak wygląda podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to nieestetyczny fałd skóry, który wraz z tkanką tłuszczową opada na szyję, dodając optycznie lat i kilogramów. Twarz traci swój naturalny kształt, a jej zarysy są rozmyte.

Drugi podbródek jest jednym z najczęściej występujących problemów estetycznych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wbrew pozorom dotyczy także osób szczupłych, a nawet sportowców (zwłaszcza atletów). Jest praktycznie niemożliwy do ukrycia i do usunięcia ćwiczeniami. Jeśli Ty także zastanawiasz się, jak zlikwidować obwisły podbródek, poznaj metody, które oferuje medycyna estetyczna.

drugi podbródek

Jak powstaje podwójny podbródek?

Występowanie podwójnego podbródka, najogólniej rzecz ujmując, wynika z miejscowego nagromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Powodem mogą być:

  • predyspozycje genetyczne – wówczas druga broda tworzy się niezależnie od wieku, wagi ciała i płci;
  • choroby tarczycy – leczenia wymaga przede wszystkim schorzenie pierwotne!
    nadwaga lub otyłość;
  • nadużywanie alkoholu;
  • nieprawidłowa pozycja ciała: pochylanie głowy, garbienie się, spanie na wysokich poduszkach;
  • nadmierne gromadzenie się wody w organizmie;
  • utrata elastyczności i napięcia skóry postępująca wraz z wiekiem.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie zlikwidować podwójny podbródek, Twoją tajną bronią mogą być zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku niewielkich zmian skuteczne mogą być metody mało inwazyjne, np. HIFU czy radiofrekwencja igłowa. Pamiętaj jednak, że istota ich działania sprowadza się głównie do ujędrnienia skóry i obkurczenia komórek tłuszczowych. Z tego powodu skuteczność zabiegów utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy (dużo zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta). Ponadto dla uzyskania pożądanego efektu należy wykonać serię zabiegów.

Jeśli borykasz się z obwisłym podbródkiem uwarunkowanym genetycznie lub po utracie wagi ciała pod brodą pozostał Ci nieelastyczny fałd skóry, polecam dwa zabiegi – liposukcję i nici liftingujące APTOS.

Liposukcja

Dla kogo: podwójny podbródek uwarunkowany genetycznie, wynikający z nadwagi lub otyłości, oporny na ćwiczenia.

Cel: usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Bonus: pobrana tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana w celu wymodelowania innych partii twarzy oraz ciała.

Nici liftingujące Aptos

Dla kogo: „druga broda” będąca efektem utraty elastyczności skóry, postępująca wraz z wiekiem lub pozostała po utracie wagi ciała.

Cel: wymodelowanie konturu twarzy przez uniesienie obwisłej skóry.

Bonus: usunięcie ewentualnych asymetrii w obrębie żuchwy.

Lifting podbródka - zdjęcia przed i po zabiegu

Łączenie zabiegów dla likwidacji drugiego podbródka

Powyższe zabiegi można wykonywać osobno lub je łączyć. W przypadku połączenia zabiegu liposukcji i nici liftingujących, efekty zwykle przekraczają oczekiwania moich Pacjentów. Co ważne, są widoczne natychmiast i są długotrwałe. W zależności od wieku, trybu życia i ogólnego stanu zdrowia utrzymują się kilkanaście lat.

Czy decydować się na zabiegi medycyny estetycznej w przypadku „drugiej brody”? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji Pacjenta, stanu jego zdrowia oraz stopnia nasilenia zmian. Plan leczenia ustalam zawsze podczas konsultacji medycznej.