Marzysz o idealnej figurze? Rozważ zabieg liposukcji.

sie 7, 2023 | Liposukcja

autor:
dr n. med. Mateusz Dzięgała, lekarz medycyny estetycznej,
Natura Estetica Wrocław | o mnie >>

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to nie tylko problem natury estetycznej. Otyłość zwiększa ryzyko różnorakich chorób, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, choroby układu pokarmowego i naczyniowo – sercowego, a nawet rak czy udar. Oczywiście przy próbach redukcji tkanki tłuszczowej najważniejszy jest styl życia: głównie dieta i aktywność fizyczna. Niemniej w niektórych przypadkach tkanka tłuszczowa bywa oporna i trudna do usunięcia, zwłaszcza lokująca się w określonych miejscach na ciele. Warto wówczas rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, które mogą okazać się pomocne – na przykład liposukcję.

Która z nas nie marzy o idealnej sylwetce? O talii osy, proporcjonalnej figurze bez niepożądanych boczków i wiotkiej skóry brzucha? Kobiety zwykle skarżą się na oporne w wyszczuplaniu parte ciała, takie jak brzuch, biodra, nogi czy ramiona. Okazuje się, że liposukcja odznacza się wysoką skutecznością w modelowaniu figury.

Jakie są wskazania do zabiegu liposukcji?

Zabieg liposukcji dedykujemy kobietom, które pragną:

– usunąć nagromadzony miejscowo tłuszcz

– zniwelować oporny tłuszcz z konkretnych partii ciała (ramiona, brzuch, biodra)

– pozbyć się tzw. boczków

– poprawić proporcje ciała

– osiągnąć płaski brzuch

– trwale wymodelować sylwetkę

– pozbyć się drugiego podbródka

– pobrać zdrowe komórki tłuszczowe do przeszczepu tkanki tłuszczowej

– powiększyć usta, pośladki, biust

– poprawić owal twarzy (lipotransfer własnej tkanki tłuszczowej)

Na czym polega zabieg liposukcji?

Liposukcja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez niewielkie nakłucia w skórze. Następnie są one usuwane specjalnym ssakiem medycznym lub kaniulą. Bez użycia skalpela, mało inwazyjnie – zostaje zniwelowana tkanka tłuszczowa w niepożądanych częściach ciała.

Efekty po zabiegu liposukcji:

– redukcja tkanki tłuszczowej

– natychmiastowa likwidacja opornego tłuszczu

– wyszczuplenie talii

– poprawa proporcji ciała

– wymodelowanie sylwetki

– trwała likwidacja tłuszczu

– wymarzona figura

– poprawa zadowolenia z życia i samopoczucia

– ujędrnienie skóry (stymulowane komórki wytwarzają większą ilość elastyny oraz kolagenu, a już istniejące włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, czego efektem jest zwiększenie napięcia skóry)

– likwidacja obwisłości i wiotkości

Zabieg liposukcji daje trwałe efekty: usunięcie komórek tłuszczowych sprawia, że nawet w sytuacji przybrania na wadze tkanka tłuszczowa nie odnawia się w miejscu poddanym zabiegowi. Podczas jednego zabiegu można poddać terapii jednocześnie np. brzuch i boczki.

Liposukcja to zabieg zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Kiedy efekty po liposukcji będą zauważalne?

Efekty odsysania tłuszczu są widoczne od razu po procedurze: wybrana partia ciała jest widocznie wyszczuplona. Na ostateczny efekt należy jednak poczekać około 3 miesiące, podczas których obrzęk ulega wchłonięciu, a tkanka tłuszczowa zostaje przebudowana. Po zabiegu pacjent powinien ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych.

Liposukcja to zabieg pomagający spełnić marzenie o pięknej figurze!

PRZECZYTAJ TEZ:

Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy

Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy

Zmarszczki na twarzy są naturalnym, ale niekoniecznie mile widzianym efektem naturalnego procesu starzenia się skóry. Z czasem włókna kolagenowe ulegają degradacji, skóra traci swoją elastyczność i jędrność, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Tworzą się one w...

Medycyna estetyczna – czym jest i dla kogo

Medycyna estetyczna – czym jest i dla kogo

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, która z roku na rok zyskuje na popularności. Nie jest to specjalizacja lekarska, sensu stricto, jak kardiologia, chirurgia ogólna czy pediatria. Jest to obszar medycyny, który zrzesza lekarzy zainteresowanych poczuciem...