Laser CO2 Wrocław
Laser frakcyjny CO2 to urządzenie stosowane głównie do szeroko rozumianego odmłodzenia i regeneracji skóry, chirurgii skóry oraz zabiegów ginekologicznych.
Wśród zastosowań lasera w medycynie estetycznej wymienić należy przede wszystkim napinanie skóry – a dzięki temu osiągnąć można redukcję zmarszczek i bruzd. Laser znajduje także zastosowanie w usuwaniu zmian pigmentowych i plam soczewicowatych, redukcji blizn potrądzikowych i innego pochodzenia (np. po cięciu cesarskim), redukcji rozstępów oraz porów skórnych, a także przy frakcyjnym odmładzaniu i regeneracji skóry.
Z zastosowań chirurgicznych należy wymienić możliwość usuwania zmian skórnych, cięcie i koagulację.
W przypadku zabiegów ginekologicznych laser ten ma zastosowanie w zwiększeniu elastyczności pochwy, obkurczaniu pochwy, w przebudowie i regeneracji jej śluzówki oraz na wczesnych etapach wysiłkowego nietrzymania moczu.
Należy wspomnieć, że zabieg jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Poddać można mu dowolne obszary, czyli twarz szyję, dekolt, dłonie, brzuch, uda – wszędzie tam, gdzie pojawiają się zmarszczki lub blizny. Do osiągnięcia pełnego, zadowalającego efektu klinicznego zalecana jest seria zabiegów w odstępie kilku tygodni.
Zasada działania lasera CO2
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na naświetlaniu wiązką laserową wybranej okolicy zabiegowej, np. twarzy. Dostarczana energia cieplna powoduje punktowe uszkodzenia naskórka do granicy skóry właściwej możliwa jest synteza nowego kolagenu oraz odbudowa skóry. Dzięki zastosowaniu wiązki frakcyjnej, czyli rozszczepionej, możliwa jest natychmiastowa regeneracja już po zakończeniu zabiegu. Promieniowanie laserowe skutkuje odparowaniem i koagulacją tkanek w obrębie poddanym zabiegowi, dlatego też przy zabiegu nie dochodzi do krwawienia, a proces gojenia postępuje szybko.
Wskazania Laser CO2
- zmarszczki statyczne i wiotkość skóry
- blizny potrądzikowe, pourazowe oraz pooperacyjne
- rozstępy
- rozszerzone pory
- przebarwienia
- kłykciny
- wszelkie nadające się do resekcji zmiany skórne.
Zobacz, jak szerokie zastosowanie ma laser medyczny i jakie efekty daje w konkretnych przypadkach.
peeling laserowy
Wiele osób swoją przygodę z laserem zaczyna właśnie od peelingu. Dzięki peelingowi laserowemu, możesz uzyskać:
- wygładzenie zmarszczek
- poprawę napięcia skóry
- zmniejszenie porów
- rozświetlenie skóry i poprawę kolorytu
- spowolnienie procesów starzenia.
Zabieg trwa ok. 45 minut i jest mało bolesny, ale możesz skorzystać ze znieczulenia. Rekonwalescencja trwa 2-5 dni. Do tygodnia po peelingu laserowym zauważysz efekty, które powinny się utrzymywać około roku. Zalecana jest seria zabiegów.
zmarszczki
Laserowe leczenie zmarszczek polega na ich wygładzeniu, poprawie tekstury i napięcia skóry.
Laser na zmarszczki świetnie sprawdza się też w połączniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej.
Zobacz propozycje terapii w przypadku poszczególnych rodzajów zmarszczek:
przebarwienia
Laserowe leczenie przebarwień to również często wybierany przez Pacjentów zabieg.
Laser frakcyjny umożliwia:
- wygładzenie skóry
- wyrównanie jej kolorytu
- poprawę jej tekstury
- odświeżenie cery.
Zabieg trwa do godziny, przeprowadzany jest w znieczuleniu. Efekty pojawiają się po około 2 tygodniach i utrzymują się stale. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecana jest seria zabiegów.
BLIZNY POTRĄDZIKOWE, POOPERACYJNE I PO CIĘCIU CESARSKIM
Laser jest bardzo popularny w przypadku leczenia blizn potrądzikowych na twarzy. Poza wygładzaniem blizn, redukuje też inne nierówności skóry towarzyszące trądzikowi oraz poprawia jej napięcie.
Laser stosowany jest też na blizny pooperacyjne, w tym po cesarskim cięciu – choć oczywiście może być użyty na blizny powstałe po jakimś urazie.
W przypadku każdego rodzaju blizn, zabieg przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym. Na wizytę musisz przeznaczyć około 1h. Pierwsze efekty będą widoczne po ok. 2 tygodniach. Kluczem do sukcesu jest jednak skorzystanie z serii zabiegów, najlepiej połączonych z innymi zabiegami – np. osocze i biostymulatory.
ROZSTĘPY
Laserowe leczenie rozstępów, szczególnie w połączeniu z innymi, dobranymi przez lekarza, metodami, daje efekt poprawy sprężystości, zagęszczenia, elastyczności i napięcia skóry. Po zabiegu skóra ma jednorodną strukturę.
Laserem możemy działać na rozstępy znajdujące się np. na brzuchu, tzw. boczkach, udach i pośladkach.
znamiona / pieprzyki / włókniaki itp.
Laser działa również jak skalpel. Dlatego służy też do wycinania wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Najczęściej są to pieprzyki i włókniaki.
- zabieg jest bezkrwawy
- rana bardzo dobrze się goi i nie ma potrzeby zakładania szwów
- laser daje tu natychmiastowe i znakomite efekty estetyczne
- po zabiegu nie pozostają blizny.
Zabieg trwa ok. 30 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na rekonwalescencję potrzebujesz 3-7 dni. Efekt pojawia się oczywiście od razu.
kępki żółte
Laserowe usuwanie kępek żółtych daje natychmiastowy i stały efekt po ok. 30-minutowym zabiegu. Rana szybko się goi, nie pozostają blizny.
kobiece okolice intymne
W przypadku kobiecych okolic intymnych, laser medyczny ma następujące zastosowanie:
- laserowe usuwanie kłykcin – zabieg bezkrwawy, bez szwów, dający znakomite efekty estetyczne. Rany dobrze się goją, nie pozostawiając blizn, a rekonwalescencja jest krótka.
- laserowa rewitalizacja pochwy – pogrubienie błony śluzowej pochwy, obkurczenie pochwy, lepsze nawilżenie. Metoda jest bezbolesna i skuteczna, a rekonwalescencja krótka.
- laserowe leczenie nietrzymania moczu
męskie okolice intymne
W przypadku mężczyzn laser medyczny ma również szerokie zastosowanie:
- laserowe usuwanie kłykcin
- laserowa operacja stulejki
- plastyka krótkiego wędzidełka laserem
- laserowe leczenie liszaja twardzinowego
Dzięki zastosowaniu lasera, a nie skalpela, zabieg jest bezkrwawy, daje znakomite efekty estetyczne, rany bardzo dobrze się goją, a rekonwalescencja jest krótka.
Więcej o tych zabiegach przeczytaj na mojej stronie Zabiegi dla mężczyzn.
Efekt zabiegu laserem CO2
Wygładzenie i ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek statycznych i przebarwień, redukcja blizn i rozstępów. Skóra po zabiegu jest wyraźnie młodsza, rozświetlona, gładsza, odzyskuje świeży, zdrowy wygląd i jednolity koloryt.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu laserem CO2?
Efekt zależny jest od pacjenta, jego kondycji zdrowotnej, potencjału regeneracyjnego i wyjściowego problemu. W większości przypadków na pierwsze efekty nie trzeba czekać długo, pojawiają się po kilku dniach. Przebudowa kolagenu jest zaś procesem trwającym do 6 miesięcy, toteż efekty mogą utrzymywać się do 1-2 lat. Dla pełnego efektu zalecana jest jednak seria zabiegów.
Pierwsze efekty na obszarze poddawanym zabiegowi laserem frakcyjnym CO2 są widoczne po kilku dniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia. Przebudowa kolagenu jest jednak procesem, który trwa przez następne 3-6 miesięcy, a uzyskane efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym okresie wskazane jest powtórzenie zabiegu, ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia.
W przypadku usuwania blizn lub rozstępów, oczekiwane zmiany w wyglądzie można zaobserwować po około 5-6 tygodniach od zastosowania lasera. Zwykle rezultat jest trwały.
Zalecenia przed zabiegiem
Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamiętać, aby skóra nie była świeżo opalona. Na 10 dni przed zabiegiem nie stosuj kremów z retinolem, ani nie zażywaj leków i ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec). Nie zaleca się laseroterapii u osób przyjmujących retinoidy doustnie.
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zastosowaniu lasera widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Po zabiegu zaleca się wymianę pościeli na świeżą, stosowanie filtrów UV, przemywanie skóry, stosowanie przepisanych przez lekarza kremów i maści oraz doustnych suplementów diety.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym CO2
- ciąża, karmienie piersią
- tendencja do bliznowacenia
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- choroba nowotworowa
- cukrzyca
- bielactwo
- atopowe zapalenie skóry
- łuszczyca.