Laser CO2 odpowiedzią na problemy skóry.

sie 17, 2023 | Laser CO2

autor:
dr n. med. Mateusz Dzięgała, lekarz medycyny estetycznej,
Natura Estetica Wrocław | o mnie >>

Skóra – z łaciny „cutis”, z greckiego „derma” to największy narząd człowieka. Jej ogólna powierzchnia wynosi od 1,5 do 2 m², a grubość waha się w przedziale od 1,5 do 5 mm w zależności od lokalizacji. Najcieńsza jest na powiekach (0,5 mm grubości), a najgrubsza na piętach i skórze dłoni (ok. 4 mm grubości). Tworzą ją trzy warstwy: naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Skóra chroni nasz organizm przed zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi czy grzybiczymi, a także przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi. Utrzymuje środowisko wewnętrzne organizmu w homeostazie. Warto o nią dbać ze względów zdrowotnych, ale również dlatego, że piękna skóra to podstawa atrakcyjnego wyglądu i doskonałego samopoczucia!

Napięta, lśniąca, jędrna skóra z wyrównanym kolorytem to niepodważalny atut urody. Na jej stan wpływają m.in. predyspozycje genetyczne, ogólny stan zdrowia oraz styl życia, jaki prowadzimy. Im wcześniej zaczniemy świadomą pielęgnację – tym lepsze będą efekty i tym dłużej zachowamy młody, atrakcyjny wygląd. Laser frakcyjny CO2 to doskonała odpowiedź medycyny estetycznej na wiele skórnych niedoskonałości.

Jakie problemy rozwiązuje laser CO2?

Laser CO2 polecany jest dla osób, które chcą zniwelować:

– rozstępy

– blizny

– przebarwienia

– brodawki łojotokowe i wirusowe

– kurzajki

– włókniaki

– mięczaki

– kłykciny

– drobne naczyniaki itp.

Na czym polega terapia laserem CO2?

Podczas zabiegu  głowica z laserem frakcyjnym, przykładana do wybranych miejsc – dziurkuje skórę na głębokość około 3 milimetrów, powodując powstawanie mikro – uszkodzeń. Jednocześnie światło lasera wnika w głąb tkanek, gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę, która następnie ulega odparowaniu. Procedura niejako przymusza tkanki do odbudowy i stymuluje komórki do autoregeneracji. W uszkodzonej w ten sposób skórze rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzięki technologii lasera CO2 uszkadzana zostaje nie cała powierzchnia skóry, lecz jedynie jej kilkadziesiąt procent, co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych oraz powikłań. Tym samym uzyskujemy szybszy proces regeneracji tkanek. Procedura jest mało inwazyjna i pozwala w zasadzie od razu wrócić do codziennej aktywności.

Efekty zabiegów z użyciem lasera CO2

Terapie laserem CO2 to odpowiedź na wiele skórnych problemów. Podczas procedury można usunąć niedoskonałości, a także osiągnąć efekty takie jak:

– wygładzenie cery

– ujędrnienie i napięcie skóry

– zniwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu

– spłycenie zmarszczek

– zniwelowanie rozstępów

– spłycenie i rozjaśnienie blizn

– poprawa kondycji skóry

– młodszy, atrakcyjny wygląd

Laser CO2, od lat z powodzeniem wykorzystywany w dermatologii i medycynie estetycznej, można stosować nie tylko w okolicach twarzy, ale i w innych, wybranych częściach ciała, które powodują dyskomfort. Efekty terapii z wykorzystaniem lasera CO2 przynoszą wiele korzyści – nie tylko prozdrowotnych. Pozytywnie wpływają także na samoocenę oraz satysfakcję z wyglądu, co przekłada się na poprawę samopoczucia i zadowolenia z życia!

PRZECZYTAJ TEZ:

Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy

Jak pozbyć się zmarszczek na twarzy

Zmarszczki na twarzy są naturalnym, ale niekoniecznie mile widzianym efektem naturalnego procesu starzenia się skóry. Z czasem włókna kolagenowe ulegają degradacji, skóra traci swoją elastyczność i jędrność, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Tworzą się one w...

Medycyna estetyczna – czym jest i dla kogo

Medycyna estetyczna – czym jest i dla kogo

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, która z roku na rok zyskuje na popularności. Nie jest to specjalizacja lekarska, sensu stricto, jak kardiologia, chirurgia ogólna czy pediatria. Jest to obszar medycyny, który zrzesza lekarzy zainteresowanych poczuciem...